Alter ego? Nem

– Jó, hogy jössz…, találtunk egy hozzád illő palit – csillog két szempár a zöldséges bolt pultja mögül. – Valami tanárféle vagy pszichomókus lehet. Itt lakik a környéken.

– Oké, de nem inkább…

– Éppen olyan különcös – bohókás, mint te…

– Férfiban az nem biztos, hogy …

– Ne aggodalmaskodj mindig! Hozzád illik! – fojtanak el minden levegővételemet már a beszívás pillanatában. – Mindig nevet, mindenkivel jópofa, az érdekli, ami téged, mintha csak veled beszélgetnénk, olyan szórakoztató – hadarják kánonban.

– Ajjaaaj…akkor valami nagyon nyomhatja a lelkét…, fölöttébb gyanús ez a jókedv…- toporgok a kínálkozó lehetőség kapujában, hogy megismerhessem férfi alteregómat. – Jól van, megadhatjátok a számomat, legfeljebb egymás vállán sírjuk ki a bánatunkat, ha senki nem látja…

– Ugye, említettétek neki, hogy négy gyerekem van – fordulok még vissza a küszöbről. – Nehogy aztán félre nyelje a whiskyjét, ha meghallja a csak társadalmilag korrektnek ható számot.

– Persze… – néz össze a kedvenc testvérpárom bizonytalanul.

– Te mondtad neki? – kapom el egyikőjük kérdését, mielőtt becsapódna az ajtó.

– Esténként a Duna-parton szellőztetem ki a fejemet – adja meg az útirányt Gábor, és a következő pár hétben gyakran szellőztetjük az életünket, titkainkat egymás előtt a dunai szélben.

A nőies, randis cipőket önvédelemből bakancsra cserélem már a második sétánknál, mert a Duna budapesti szakasza még ebben sem járható be vérhólyagok nélkül. Pláne, mert nem is egyenesen haladunk dél felé, hanem cikcakkban, vagy sinus-cosinus hullámokat vetve a pesti és budai oldalak között. Fáradtabb, enerváltabb napokon csak egy egyszerű O betűt írunk le a két part között.

Élvezzük egymás társaságát. Ezt az önként megtett kilométerek jelzik…

Ugrándozom, lelkesen sasszézok a balján, mint egy kislány az apja mellett, és alig várom, hogy megfogja végre a kezemet. Aztán beteszem a zsebembe, mert fázik.

A művész mozi után egy kerevetre kuporodunk a fröccsünkkel, nem bújunk össze, de intellektuálisan kielégítjük egymást a film mondanivalójának megvitatása közben. Egyszer így is jó…

A jazz koncerten érzem, ahogy a női hiénák legszívesebben nyálcsorgatva tépnék el mellőlem, és van, aki nyíltan flörtölni mer vele, mert sem egymásnak, sem a külvilágnak nem küldünk szexferromonokat, jelezve, hogy egymáshoz tartozunk. Másodszor már így sem jó…

Tőlem szokatlanul, séta közben óvatosan végig futtatom a kezemet a veséje tájékán, vagy éppen a vállán, amit magyarázhatnék baráti gesztusnak, ha nem akarná érteni. Nem akarja.

Éjszakánként az ágyamban elemzek. Összevetek. Szavakat, mondattöredékeket, mozdulatokat, hangsúlyokat.

A sarkamon megkeményedtek már a hólyagok a bakancstól, a Duna-part éjszakai színei vibrálnak reggelente a szemem előtt, egyre csalódottabb vagyok. És kielégítetlen. Információ hiányban szenvedek…, valamit nem tudok, jelez a női szenzorom. Miért van ez még mindig így???

Pár napra elutazom egy buddhista tanításokat átadó hosszú hétvégére, és ott, az imazsámolyomon ülve, ” egy életem, egy halálom” hangulatban, megírom életem első nyíltszíni szerelmi vallomását:

342 híd

Ível át a Dunán.

Próbáljuk ki mind!

Vegyünk sarut, hátizsákot,

Vigyünk benne bort.

(bárhol kapunk hozzá szódát)

Hamuba sütjük a pogácsát.

Teszünk mindenre rá…

Menjünk világgá.

Három napot kell várnom a válaszra, ami sms-ben jön:

– Nem vagyok egyedülálló.

– MI VAN??!!! Miiii vaaaan?

Úgy érzem, egy pár meditációt le kell tolnom a koronacsakrámon, mire ezt fejben összerakom.

Mester, segíts!

Címkék: , , ,
Tovább a blogra »